Palety cieni do powiek to bardzo popularne produkty wykorzystywane podczas wykonywania makijażu oczu. Występują one w wielu rodzajach, wśród których można przede wszystkim wyróżnić cienie matowe, ale także cienie błyszczące.

cienie do powiek - jeden z produktów

Cienie matowe

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane cienie do powiek, które różnią się między sobą konsystencją oraz wyglądem (zobacz cienie do powiek tutaj). Wśród nich bardzo często wykorzystywane są przez kobiety cienie do powiek o matowym charakterze. Idealnie sprawdzą się one przede wszystkim na co dzień, jednak z powodzeniem można ich również używać podczas różnego rodzaju wieczornych wyjść, imprez czy też uroczystości rodzinnych. Zazwyczaj paleta cieni do powiek matowa występuje w bardzo neutralnych barwach, takich jak beże czy brązy. Idealnie podkreśli to urodę każdej kobiety, która zdecyduje się używać tego rodzaju produktów.

Cienie błyszczące

Cienie do powiek występują również w formie błyszczącej. Tego rodzaju wyroby bardzo dobrze prezentują się na powiekach, dlatego są szczególnie polecane na wieczorne wyjścia czy rodzinne uroczystości. Błyszczące cienie do powiek fantastycznie wyglądają w blasku reflektorów, dlatego bez wątpienia będzie to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które pragną dobrze wyglądać oraz wyróżniać się z tłumu. Bardzo polecanymi kolorami są na przykład złotobrązowy, brzoskwiniowy, a także karmelowy. Cienie o błyszczącym charakterze są szczególnie przydatne podczas podkreślania łuków brwiowych na twarzy, dlatego warto je do tego celu wykorzystać.