Codzienny makijaż niewątpliwie dodaje uroku każdej kobiecie. Nic w tym dziwnego, że większość pań traktuje makijaż nie tylko jako podkreślenie swojej urody, ale również jako ważny element swojej codzienności. Sprawdzone kosmetyki z pewnością sprawiają, że malowanie się jest komfortowe, a efekt ciągle spełniający nawet najbardziej wygórowane wymagania.

wieczorny makijaż

Must have kobiecej kosmetyczki do makijażu

Wśród niezbędnych kosmetyków, które powinna posiadać każda kobieta znajduje się między innymi dobrej jakości podkład (dopasowany odcieniem do koloru skóry), tusz do rzęs, puder mający za zadanie wyeliminowanie świecenia się skóry, a także korektor. Ten ostatni (jak na przykład Catrice Liquid Camouflage) doskonale sprawdzi się do zakrywania cieni pod oczami, a także do tuszowania drobnych niedoskonałości. W przeciwieństwie do pokładu korektor nakłada się punktowo na skórę w niewielkich ilościach, a następnie gąbką lub pędzel rozprowadza się go dokładnie na skórze. Korektor można przykryć dodatkowo w razie potrzeby podkładem, a następnie przypudrować.

Korektory do zadań specjalnych

Na rynku jest bardzo szeroka oferta różnorodnych korektorów. Zamiast jednak testować metodą prób i błędów, warto postawić na coś sprawdzonego. Wśród korektorów z półki cenowej przyjaznej dla każdego portfela z pewnością dla większości osób sprawdzi się Catrice Camouflage Cream. Na uwagę zasługuje między innymi bardzo dobre krycie (sprawdzi się doskonale również w przypadku zmian trądzikowych), a także wygodny słoiczek, w którym umieszczony jest produkt.

Catrice Liquid Camouflage korektor

Warto zwrócić uwagę na dobre dopasowanie produktu do koloru swojej skóry. W tym celu można śmiało skorzystać z próbek produktów dostępnych w większości drogerii. Odcień korektora powinien być taki sam jak odcień podkładu bądź delikatnie jaśniejszy, jeśli zazwyczaj będzie się go stosować w okolicach oczu (dzięki temu spojrzenie będzie świeże i delikatnie rozświetlone). Korektor najlepiej nakładać palcami lub niezbyt dużym pędzelkiem przeznaczonym do tego produktu.