Nie ulega wątpliwości, że blada, ziemista cera nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Niestety, mieszkanki naszego regionu nie mogą pochwalić się śniadą karnacją. Kobiety w naszej strefie klimatycznej są zazwyczaj dość blade. Na szczęście w całkiem łatwy sposób można to zmienić.

Jak przyciemnić karnację?

opalanie

Ponad dwie dekady temu rekordy popularności biły solaria. To rzeczywiście dość szybka metoda na opalanie się, jednak nie jest ona bezpieczna dla naszej skóry. Świadome wystawianie ciała na promieniowanie UV może mieć katastrofalne skutki dla zdrowia. Również nie poleca się z nadmiernego korzystania z kąpieli słonecznych. Opalaniu się na plaży zawsze powinien towarzyszyć krem z filtrem UV. Jak zatem naturalnie przyciemnić karnację? Sposobów może być kilka. Można na przykład spożywać pokarmy bogate w beta karoten. Substancja ta powoduje, że nasza skóra wygląda na naturalnie muśniętą słońcem. Z pomocą przyjść może samoopalacz, który można stosować samodzielnie. Alternatywą może tu być również opalanie natryskowe, które wykonać można w gabinecie kosmetycznym.

Jak samodzielnie zaaplikować samoopalacz do twarzy?

samoopalacz - drogeria Cocolita

Nakładanie samoopalacza wymaga, jak wszystko, nabrania wprawy. Sporo osób rezygnuje z tego kosmetyku, ponieważ obawia się, że skończy w plamach. Coś w tym jest, z samoopalaczem do twarzy czy ciała łatwo przesadzić. Aby prawidłowo nałożyć produkt, bez obaw o nieestetyczne zacieki, wystarczy stosować się do kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim, nakładając kosmetyk na nogi, należy co najmniej 12 godzin wcześniej je wydepilować, a skórę potraktować peelingiem i mocno nawilżyć. Najlepiej zrobić to rano, a wieczorem, po upływie odpowiedniej ilości czasu, zabrać się za nakładanie samoopalacza. Najlepiej wybierać produkty w musie bądź piance i korzystać ze specjalnej rękawicy. Można nakładać je kolistymi ruchami, stopniowo budując intensywność koloru. Samoopalacza do twarzy najlepiej używać w kroplach i dodawać go na noc do kremu nawilżającego. Rano produkt należy zmyć z twarzy ciepłą wodą.