Lampa LED do paznokci musi być dobra. To podstawa każdego manicure. To właśnie dzięki dobrej jakości lampie manicure nie odpada po kilku dniach. Na rynku oczywiście dostępnych jest cała masa lamp. Którą wybrać, by była tą najlepszą?

Klasyczne lampy LED do paznokci

lampa LED Elisium

Standardowa lampa ledowa do paznokci ma kilkanaście diod LED (zobacz tutaj: https://www.cocolita.pl/lampy-led). Największą zaletą lampy jest fakt, że diod nie trzeba wymieniać. Mają one bardzo długą żywotność i pobierają mało energii elektrycznej. Poza tym, w lampie LED czas naświetlania paznokci jest krótki. Gdy w innych lampach paznokcie muszą naświetlać się nawet dwie minuty, w przypadku LED wystarczy nawet 15 sekund. Oczywiście wiele zależy również od lakieru. Praktycznie wszyscy producenci sugerują by dłużej utwardzać kolory o silnym pigmencie, na przykład czarny. Lampy LED do paznokci można zauważyć w praktycznie każdym salonie kosmetycznym. Są szybkie i sprawne – zdecydowanie ułatwiają pracę. W klasycznej lampie LED niestety mogą nie utwardzić się paznokcie wykonane metodą żelową bądź akrylożelem. W takiej sytuacji można jednak pokusić się o zakup lampy z dodatkową technologią umożlwiającą utwardzenie każdego typu stylizacji paznokci.

Lampy LED z dodatkową technologią

W lampach LED wyróżnić można dodatkowe technologie takie jak DUAL oraz RED. Technologia DUAL pozwala przede wszystkim na utwardzenie każdego rodzaju stylizacji paznokcia. Lampa poradzi sobie nawet z lakierami przeznaczonymi dla technologii UV. Jako czas utwardzania podaje się tutaj od 10 do 30 sekund. Oczywiście czas ten zależny jest również od mocy lampy, ponieważ w technologii DUAL są dostępne lampy o różnych mocach. Lampa LED do paznokci z technologią RED to świetna opcja dla osób, które pragną by lampa nie tylko szybko i dobrze utwardzała, ale również dbała o regenerację i ochronę skóry dłoni. Próbując zdecydować się na konkretną lampę trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Zazwyczaj cena idzie tutaj w parze z jakością. Trzeba jednak przemyśleć w jakim celu używana będzie lampa LED do paznokci. Na domowy użytek nie ma większego sensu wybierać spośród tych najdroższych.