Odpowiednia higiena jamy ustnej powoduje, że można się cieszyć długo pięknym i białym uśmiechem. Oczywiście regularne wizyty w gabinecie dentystycznym to podstawa, ale codzienna pielęgnacja odgrywa znaczącą rolę, dlatego już od najmłodszych lat należy szczotkować zęby rano i wieczorem odpowiednią pastą.

Pasta do zębów dla dzieci

Rodzicie często zapominają, że mleczne zęby także się psują. W momencie pojawienia się pierwszego zęba należy kupić dziecku szczoteczkę i pastę do zębów. Oczywiście na początku to rodzic będzie usuwać osad nazębny, ale dzięki temu przyzwyczai malucha do tego typu zabiegów pielęgnacyjnych. W momencie, w którym dziecko jest już bardziej samodzielne, należy uczyć go mycia zębów. Kluczową rolę odgrywa odpowiednia pasta do zębów, która nie powinna być słodka, gdyż mogłaby wzmagać chęć połknięcia jej. Dostępne są specjalne pasty dla dzieci, które zawierają odpowiednią dawkę fluoru zapobiegającego powstawaniu próchnicy.

Pasty do zębów dla dorosłych – rodzaje

pasta do zębów z Cocolity

Producenci past oferują pasty do zębów na różne dolegliwości. Najwięcej jest oczywiście past uniwersalnych, które można stosować codziennie. Wybielające pasty do zębów polecane są szczególnie tym osobom, które piją dużo kawy i mają tendencję do powstawania przebarwień na szkliwie. Problem krwawiących dziąseł pojawia się coraz częściej. Niejednokrotnie jest on wynikiem źle dobranej szczoteczki i złej techniki szczotkowania. Można jednak zaradzić temu, wybierając pastę do zębów eliminującą krwawienie. Najczęściej takie produkty zawierają ziołowe wyciągi, które łagodzą podrażnione dziąsła. Dużym problemem jest również nadwrażliwość na zimno i ciepło lub kwaśne i słodkie smaki. Na tę przypadłość jest także odpowiednia pasta, która regularnie stosowana eliminuje nadwrażliwość.

Ziołowe pasty do zębów

Coraz więcej osób skłania się do zakupu ekologicznych produktów na bazie naturalnych składników. Producenci past do zębów wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i oferują szeroką gamę ziołowych past do higieny jamy ustnej. Można kupić wegańskie i bioprodukty, które mogą być używane przez dzieci i dorosłych.