Obecnie w sprzedaży można otrzymać multum preparatów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji różnych części ciała. Wśród nich są także kremy i balsamy uniwersalne, które można stosować na różne partie skóry. Specjalną grupę stanowią dermokosmetyki, które posiadają także właściwości lecznicze i zalecane są przez lekarzy oraz farmaceutów. Dermokosmetyki są dla osób cierpiących na schorzenia skórne, wypryski, swędzące rany lub zmiany trądzikowe. Mają za zadanie nieść ratunek w naprawdę kryzysowych sytuacjach. Co powinny zawierać dobre preparaty do nawilżania wysuszonej skóry?

Masło Shea w Dermedic Hydrain 2 i Dermedic Hydrain3

Masło Shea jest cenione i często wykorzystywane przez producentów kremów, balsamów czy żelów. Masło Shea ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, więc nadaje się do leczenia cery trądzikowej, ale także daje efekt natłuszczenia i wygładzenia chropowatej skóry. Przynosi ulgę osobom cierpiącym z powodu szorstkości skóry, która jest nieprzyjemna w dotyku i boli nawet w wyniku zetknięcia się z ubraniami.

Krem Dermedic Hydrain 2 i Dermedic Hydrain3 z ważnymi pierwiastkami

Aby skóra prezentowała się zdrowo i była elastyczna potrzebuje odpowiednich witamin i składników odżywczych. Nie zawsze można je efektywnie dostarczyć w pożywieniu. Krem Dermedic Hydrain 2 oraz Hydrain3 posiadają w swoim składzie wody termalne zaopatrzone w złoża wapnia, magnezu czy sodu. Pierwiastki te utrzymują organizm w dobrej kondycji, zabezpieczając skórę przed zbyt wczesnym i szybkim starzeniem, oraz utratą witalności.

Gliceryna

Jednym z obowiązkowych elementów kremów do bardzo suchej skóry jest również popularna gliceryna. Doskonale zatrzymuje w organizmie wodę, dbając o optymalne nawilżenie. Gliceryna ma tłustą konsystencję, która skórze gwarantuje delikatność i aksamitność. Pomaga łagodzić nieprzyjemne odczucia związane z przesuszeniem naskórka i przywrócić gładkość skóry. Co istotne, składniki dermokosmetyków muszą być nie tylko skuteczne w walce z dolegliwościami, ale także w pełni bezpieczne i naturalne.